- HopeforkidsNepal

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Naša Práca
Ponúkame adopciu na diaľku.

Adopcia na diaľku.

Nanešťastie v krajinách ako Nepál, sa jedná často o možnosť...ako prísť k nejakým peniazom. Z vlastnej skúsenosti zo života v rozvojovej krajine vieme, že peniaze darcov nie vždy skončia tam, kde by mali.
Dokonca by sa dalo povedať, že peniaze väčšinou neskončia tam, kde by mali. Práve preto detské domovy s ktorými spolupracujeme veľmi dôsledne kontrolujeme.

Detské domovy v ktorých sú vami podporované deti sú registrované Nepálskou vládou. Neprevádzkujeme "domáciedetský domov" za účelom vlastného obohacovania.
Podliehame pravidelným kontrolám Nepálskou vládou a použitie financií dokladujeme ako na Slovensku tak aj v Nepále.
Vďaka tomu, že žijeme priamo v Nepále aj deti pravidelne kontrolujeme, a preto vieme zaručiť, že je o ne poriadne postarané. Pravidelne
kontrolujeme ich zdrqavotný stav, čistotu zariadenia etc.

Navyše naši dobrovolníci neberú žiadnu mzdu. My sami žijeme z darov, určených na náš život. Preto vám vieme na 100% zaručiť, že všetky peniaze, ktoré pošlete na podporu
vami vybraného dieťaťa, skončia tam, kde by mali.


Ako si ale konktrétne adoptovať dieťa?

Ak ste sa rozhodli adoptovať si dieťa v Nepále a podporovať ho
minimálne po dobu dvoch rokov, Prosíme, aby ste nasledovali tieto kroky.
Suma potrebná na pokrytie celkových nákladov na jedno dieťa je v súčasnosti 70eur mesačne.
Tiež poskytujeme možnosť čiastočnej adopcie dieťaťa, prípadne adopciu dieťaťa poskytovaním študijného štipendia.
a) V prípade čiastočnej adopcie si sami navrhnete sumu, ktorou by ste radi prispievali na dieťa. Minimálne ale 20 eur mesačne.
b) V prípade štipendií sa jedná o sumu 15 eur mesačne. Suma sa používa na vykrytie, alebo ako príspevok na školné dieťaťa.

1. Deti, ktoré v súčasnosti môžete podporiť nájdete v na to určených častiach nášho webu, ktoré nájdete napríklad klinutím sem.
Kde si môžete vybrať dieťa, ktoré by ste radi podporili.

2. Po rozhodnutí sa pre konkrétne dieťa, vám pošleme darovaciu zmluvu pre vami vybrané dieťa. V tomto formulári vyberiete vami preferovanú formu
platby a frekvenciu. Pri niektorých deťoch je možné vybrať aj polovičnú adopciu. Druhá polovica bude doplnená z našich zdrojov, pokiaľ sa nenájde druhý
darca pre dané dieťa. Darovaciu zmluvu dva krát vytlačíte, podpíšete a odošlete na našu adresu:
Nádej pre deti Nepálu, Mýtna 31, 94001, Nové Zámky.
Môžete ju naskenovanú tiež poslať na email: info@hopeforkidsnepal.org

3. V našej kancelárii termíny platieb a najneskôr do týždňa do jej doručenia vám bude jeden potvrdený originál zaslaný naspäť.

4. Odošlite platbu na číslo účtu uvedené na zmluve. Ako variabilný symbol uveďte číslo dieťaťa. V okamžiku, kedy od vás dostaneme i platbu, nadobudne adopcia platnosť.

5. Od vami podporovaného dieťaťa budete dostávať pravidelne správy a prípadne môžete s ním aj pravidelne komunikovať formou listou, prípadne pomocou skypu ak je možnosť.


 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky