- HopeforkidsNepal

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Viac... > Naše Svedectvá
Dobrý deň prajem.

Volám sa Peter Kuruc a v prvom rade by som vám rád poďakoval, že ste prejavili záujem o naše stránky a našu prácu. Mám tú česť a potešenie byť zakladateľom a predsedom organizácie Hope for Kids Nepal, ktoré by som vám rád na týchto stránkach predstavil, ako aj našu súčasnú prácu, vízie do budúcnosti a s nimi spojené potreby.

Príbeh v skratke:

Nechcem vás nudiť našim príbehom, ale pre tých z vás, ale rád by som vám predstavil svoj príbeh, aby ste vedeli, kto sa to vlastne k vám v týchto riadkoch prihovára a či sa nám oplatí dôverovať. Snažíme sa o to, aby ste mohli dôverovať nám a aj našej práci.

Pred tým ako som skončil v Nepále som vyštudoval evanjelikálnu teológiu na PDF UMB v Banskej Bystrici. Neskôr som pracoval s drogovo závislými v Anglicku a postupne som sa prepracoval cez prácu s obeťami "obchodovania s ľuďmi" v Thajsku a Filipínach až po trvalý pobyt v Nepále.

Po príchode do Nepálu som sa oženil s mojou drahou manželkou Leenou Dhakal a spoločne sme začali našu prácu s deťmi, ktoré žijú v uliciach Kathmandu. Väčšinou sme deťom rozdávali jedlo a ošetrovali ich rany z našich skromných súkromných prostriedkov. (v tom čase cca 150 dolárov mesačne)
Dlhodobo sme si uvedomovali, že deťom nemáme moc čo ponúknuť a naša súčasná práca nemá dlhotrvajúci charakter. Deti sa vždy po nejakom čase stratili a nám ostali v srdci len diery a nádej, že sme pre ne spravili aspoň niečo.

Neskôr sme sa stali partnermi v jednom z miestnych detských domovov. Táto možnosť bola nami veľmi vítaná , nakoľko sme potrebovali sa posunúť ďalej, lebo na systematickú prácu na ulici sme zďaleka nemali vybavenie a finančnú podporu. V spomenutom detskom domove sme podporovali a aj v súčasnosti podporujeme 12 detí. Nie je to veľa, ale je to 12 detí, ktoré nežijú na ulici.

Takmer celý rok 2015 som sa trápil a bojoval s tým, ako sa vymaniť z podpory len pár jednotlivcov, čo nám stačí akurát tak na život u rodičov mojej manželky, v jednej izbe. Začal som písať blog, založil stránku na faccebooku so snahou prezentovať to čo robíme.
Nakoiec sme sa s manželkou začiatkom roku 2016 rozhodli stať dlveryhodnejšími partnermi pre širšie spekrtrum ľudí, ktorí by radi prispeli založením občianskeho združenia.
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky