- HopeforkidsNepal

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Naša Vízia
Mať centrum pre deti, ktoré žijú na ulici je jeden z našich snov. Na uliciach Kathmandu ich v priemere žije niekoľko tisíc. Predstavte si, ako by aspoň niektorým z nich pomohlo, ak by mali kde tráviť svoj čas, kde by dostali jedlo a mohli sa učiť novým zručnostiam. Kde by sme im mohli poskytnúť základnú zdravotnú starostlivosť. Pri pomyslení na to sa nám tisnú slzy do očí.

A my by sme sa radi znovu a omnoho aktívnejšie a komplexnejšie začali angažovať tam, kde sme pôvodne začínali – v uliciach Káthmandu. Počas minuloročnej blokády zo strany Indie, (2015-2016) nedostatku benzínu a hlavne vďaka čoraz väčšieho nedostatku času sme sa do ulíc dostali čoraz menej. V súčasnosti do ulíc chodíme, ale nemáme šancu držať krok s meniacou sa situáciou a vzťahy s deťmi, ktoré často menia miesta na nocovanie, žobranie atď.

A preto vidíme obrovskú možnosť v tom, aby sme naučili deti chodiť za nami, hladať pomoc. Na jedno stále miesto, kde nás vždy nájdu, keď budú potrebovať,

Radi by sme preto založili stály tým, a začali budovať centrum, v ktorom by tieto deti mohli nájsť pomoc a zmenu pre ich životy.


Náklady na podobné centrum sa pohybujú v tisíckach eur mesačne. Preto stále hovoríme o sne. Ale dúfame, že raz by sa mohol naplniť.

V súčastnosit ešte nemáme spravený projekt na spomenuté centrum. Snažíme sa hlavne nájsť finančnú podporu na založenie vlastného detského domova a podporu detí v už existujúcich detských domovoch.

 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky